Moduły komunikacyjne Xinje rozszerzają możliwości sterowników PLC o komunikację Ethernet, szeregową RS232, RS485, Wi-Fi oraz 4G. Dodatkowo moduły komunikacyjne pozwalają na zdalny: monitoring programu w sterowniku, dostęp aplikacji typu SCADA, programowanie oraz łączenie sterowników PLC w sieć multi-master, multi-slave. Przewody komunikacyjne łączą komputer ze sterownikiem, panelem, serwonapędem oraz urządzenia między sobą.

Moduły komunikacyjne w asortymencie Xinje

T-BOX

Moduł rozszerzający sterownik Xinje o Ethernet, Modbus TCP. Pozwala na budowanie sieci typu multi-master i multi-slave. Dodaje fukncję zdalnego monitoringu programu w trybie slave. Umozliwia zdalne wgrywanie/zgrywanie programu ze sterownika w trybie slave.

XC-TBOX-BD

Moduł dedykowany do sterowników Xinje serii XC. Oferuje pełną funkcjonalność modułu T-BOX. Pozwala na oszczędność miejsca, dzięki kompaktowej płytce montowanej na froncie sterownika.

G-BOX

Moduł rozszerzający sterownik Xinje o komunikację bezprzewodową Ethernet, Modbus TCP za pomocą sieci komórkowej. Pozwala na zdalny monitoring programu i rejestrów sterownika. Oferuje zdalne wgrywanie/zgrywanie programu, wsparcie komunikacji GPRS i wysyłanie wiadomości SMS.

W-BOX

Moduł rozszerzający sterownik Xinje o komunikację bezprzewodową Wi-Fi w standardzie 2,4 GHz. Oferuje dwa typy działania: STA (łączy się z siecią Wi-Fi) do pracy w istniejącej sieci oraz AP (emituje nową sieć Wi-Fi) do lokalnego monitoringu. Umożliwia zdalne wgrywanie/zgrywanie programu i zdalny monitoring programu w trybie AP.

A-BOX

Łączy funkcje modułów T-BOX, G-BOX i W-BOX. Rozszerza sterownik Xinje o komunikację Ethernet, Wi-Fi oraz 4G. Wspomaga zdalne wgrywanie/zgrywanie programu

S-BOX

Emituje sygnał radiowy zastępując połączenie przewodowe RS232. Pozwala na komunikację na odległość do 1 kilometra w otwartej przestrzeni. Transmisja pomiędzy modułami S-BOX odbywa się transparentnie bez protokołu.

Akcesoria do Xinje

USB-DONGLE

Pozwala na wizualizację procesu na komputerze PC w postaci systemu SCADA. Oferuje jednakowe działanie jak panel HMI na komputerze. Daje możliwość nielimitowanego monitoringu procesu w czasie rzeczywistym.

Converter

Konwerter RS232/USB Xinje. Stanowi adapter pomiędzy przewodem komunikacyjnym sterownika/panelu HMI/ serwowzmacniacza, a komputerem PC.

OP-PC-CAB

Kabel do programowania paneli operatorskich Xinje. Pozwala na komunikację panelu HMI z oprogramowaniem OP20 Edit Tool i TouchWin Edit Tool za pomocą protokołu RS232.

XVP-CAB

Kabel do programowania i monitoringu sterowników PLC Xinje w oprogramowaniu XCPPro (XDPPro). Umożliwia komunikację sterowników PLC z panelami HMI z wykorzystaniem protokołu RS232.

TH-PC-USB

Kabel do programowania paneli operatorskich i sterowników PLC Xinje z portem USB-B. Zapewnia szybszy transfer danych do/z urządzenia. Pozwala na komunikację panelu HMI z oprogramowaniem TouchWin Edit Tool i sterownika PLC z oprogramowaniem XDPPro.

Katalog modułów komunikacyjnych

Nie wszystkie produkty znajdujące się w katalogu są dostępne w Europie. Aby upewnić się, czy produkt jest dostępny, skontaktuj się z nami.