Modernizacja stacji CIP w mleczarni – panel Xinje TG

  • Reading time:4 mins read

Produkty Xinje mogą z powodzeniem stanowić zamiennik w procesie produkcji. Dzięki atrakcyjnej cenie wyróżniają się na tle droższej konkurencji, oferując taką samą funkcjonalność. Przykładem zastosowania Xinje jako zamiennik jest nasza modernizacja wizualizacji na stacji mycia w zakładzie mleczarskim.

Klient na linii posiadał panel firmy Siemens, który został uszkodzony i wymiana powodowała znaczne koszty. Zdecydował się zastosować rozwiązanie w postaci panelu Xinje serii TG. Modernizacja polegała na stworzeniu identycznej wizualizacji z panelu uszkodzonego i uruchomieniu jej na panelu marki Xinje.

Stacja mycia technologicznego CIP

Główne cechy rozwiązania:

  • zmiana panelu operatorskiego Siemens na Xinje,
  • zachowanie pełnej funkcjonalności docelowej wizualizacji przy jednoczesnym zwiększeniu jej czytelności, dzięki zastosowaniu większego ekranu,
  • modernizacja stanowiska o dodatkowe rodzaje mycia,
  • komunikacja ze sterownikiem S7-300 po protokole Ethernet.
Schemat modernizacji stacji mycia

Modernizacja

Wizualizacja na panelu operatorskim Xinje została przeniesiona z panelu Siemens OP177a na panel serii TG 765-ET, ze wsparciem protokołu Ethernet. Nawiązana została komunikacja panelu ze sterownikiem S7-300 po protokole PROFINet. Na panelu Xinje odtworzona została pełna funkcjonalność stacji mycia, a w kolejnym etapie dołożony został dodatkowy program mycia, na życzenie klienta.

Panel Siemens na stacji mycia

Dzięki skryptom pisanym w języku C na panelu Xinje możliwe było odtworzenie zaawansowanej wizualizacji z panelu Siemensa.  Dodatkowo skrypty te pozwoliły na dodanie dodatkowego programu mycia bez konieczności modyfikacji programu w sterowniku PLC S7-300. Wartości nastaw dodatkowego programu mycia są przechowywane w rejestrach pamięci panelu, a dodatkowy program bazuje na już istniejącym podmieniając parametry zapisane w pamięci sterownika.

Panel TG Xinje na stacji mycia

Nasza oferta

Warto podkreślić, że nie tylko zajmujemy się dystrybucją Xinje, ale również modernizacjami, projektowaniem i montażem nowych systemów zgodnie z najwyższymi standardami!

Potrzebujesz profesjonalnego partnera przy modernizacji linii produkcyjnej lub automatyzacji produkcji? Skontaktuj się z nami: biuro@xinje.pl.